Comandeer
Lépe web vypadá
na desktopu nebo ipadu:)


© 2003 – 2021 Michal Tilsch.
Všechna práva vyhrazena.

Tato stránka používá Cookies. Vše se automaticky někam zaznamená. Stejně je to zcela k ničemu a nikdo tento text nečte.
Ok, fakt dík
Close
Info

Art director
& post nihilista

O mě

Art director
& post nihilista

Grafickému designu se věnuji již od roku 2000. Začínal jsem jako velmi neschopný junior designer, ale během času jsem se naštěstí zlepšoval a naučil se v tom chodit. V průběhu let jsem vyzkoušel práci v různě velkých grafických studiích i externí spolupráci s různými agenturami. Časem jsem ale zjistil, že pro mou kreativitu je nejlepší být sám svým pánem, soudcem i katem. To ovšem neznamená, že nedokážu pracovat v týmu.

V roce 2011 jsme s Martinem Kappelem založili malé grafické studio Mimatik. Specializujeme se na složité webové systémy a prezentace. Díky tomu můžeme dělat i větší projekty, na které jednotlivec nestačí.

Rád navrhuji:
logotypy, malé i velké corporate identity, weby, mobilní i webové aplikace, plakáty na hudební akce, filmové plakáty, filmové rekvizity, prezentace, úvodní i záverečné titulky, obalový design, malé i velké tisky, trička, animace...

Programy, které rád používám:
Adobe Creative Suite (Illustrator, Photoshop, Indesign, After Effects, Audition), Figma, RightFont, Ableton Live, Evernote, 1Password

Programy, které nenávidím:
Microsoft Visio, Microsoft Word, Apple Numbers

Ocenění:
- Nejlepší filmový plakát na 51. MFF Karlovy Vary (Učitelka)
- Nejlepší filmový plakát na 50. MFF Karlovy Vary (Kobry a Užovky)
- Český lev 2015 za nejlepší filmový plakát (Kobry a Užovky)
Cestování
& fotky
Nikdy jsem neměl ambice se stát profesionálním fotografem ani cestovatelem. Časem se však tyto dva koníčky protnuly a díky tomu se podařilo vyrobit pár sad fotek. Dále se během několika let ježdění na kole spontálně zrodil projekt #iloveles, který zaznamenává proměny brdských lesů (než je celé sežere kůrovec).
Island
Nekonečné pustiny a neustálý vítr. Každý kousek ostrova, jak jiná planeta. Island opravdu nabízí jedny z nejkrásnějších panoramat. A to přitom na ostrově nejsou skoro žádné stromy.
Prohlédnout fotky
Sri Lanka
Ostrov kombinující evropskou, asijskou a indickou kulturu a historii. Moje velká láska. Nádherná příroda v souladu se super přátelskou hinduistickou populací.
Prohlédnout fotky
Bali
Bali se v průběhu let radikálně proměnilo
z romantizované exotiky na turistický lunapark. Pláže jsou plné odpadků a influencerů. Nicméně vnitrozemí ostrova si stále zachovává svou krásnou věčně zelenou tvář.
Prohlédnout fotky
#iloveles
Několikaletý časosběr fotek z Brd. Až díky cestám do exotických rovníkových zemí si člověk začne opravdu vážit krásy střídání ročních období.
Prohlédnout fotky
New York
Kolébka hiphopu. Hudba rezonuje doslova každým kilogramem betonu všude okolo.
Prohlédnout fotky
Mišmaš
Galerie dalších fotek, které vznikly během různých cest nebo procházek. Samostatnou galerii si ale nezaslouží.
Prohlédnout fotky
Left
Right
Výstava
V roce 2013 jsem si udělal radost výstavou printů v Kavárně Jarda Mayer v Praze. Některé z grafik jsou nyní k dispozici ke koupi zde na webu.
fotografie: Jana Tapiová (+ pokud někomu vadí, že je jeho tvář vidět - tak mi napište #gdpr na mail:))
Začátky
Jedna z dochovaných raných prací dokumentující problémy (rozježděný skokánek sáňkami) dětí vyrůstajících za železnou oponou. Léta páně 1983.
typografie: Sylva Doležalová, ilustrace: Michal Tilsch